Chirurgia stomatologiczna

 

 

Chirurgia stomatologiczna przez lata kojarzona była z usuwaniem zębów. W Klinice FAN-DENT dr Madalińskiej proponujemy znacznie więcej. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna zajmuje się kompleksową poprawą ilości i jakości tkanek jamy ustnej. Poza usuwaniem zębów możliwe są zabiegi augmentacji, regeneracji i odbudowy kości oraz dziąseł. Jeżeli nie ma innej możliwości to atraumatycznie i w komfortowych warunkach usuwamy zęby, resztki korzeni, dłutujemy zęby ósme tzw. zęby mądrości oraz zęby zatrzymane.
Wykonujemy korekty przyczepu wędzidełek warg i języka, pogrubiamy dziąsła, pokrywamy odsłonięte korzenie zębów a także wykonujemy kortykotomie ortodontyczne przyspieszające 3-4x czas leczenia aparatami stałymi- całe leczenie ortodontyczne trwa wtedy tylko 6-8 miesięcy i nie ma nawrotu wady!
Wszczepiamy implanty i regenerujemy kość wyrostków zębodołowych (odtwarzamy utraconą kość wokół zębów).
W obecnych czasach zmieniło się podejście do chirurgii stomatologicznej. Staramy się wykonywać wszystkie zabiegi w skutecznym i bezbolesnym znieczuleniu, w taki sposób, aby ochronić tkanki sąsiednie. Do znieczulenia stosujemy komputerowo-sterowane urządzenia THE WAND lub QUICK SLEEPER. Pracujemy tak, aby w miarę możliwości zachować jak największą objętość i wysokość kości co warunkuje późniejszą możliwość komfortowej odbudowy protetycznej. W tym celu możemy posłużyć się technikami piezochirurgicznymi przy użyciu najnowocześniejszych technologii Piezochurgery®.
Czy można sobie wyobrazić piękny uśmiech bez zdrowych, różowych dziąseł?… Dzięki chirurgicznym operacjom plastycznym dziąseł w Klinice FAN-DENT możecie Państwo zyskać wspaniały, pełny naturalny uśmiech bez stosowania kompromisów. Rany szyjemy przy użyciu bardzo cienkich nici, w taki sposób aby zminimalizować możliwość powstania blizn. W przypadku cienkiego dziąsła możemy je pogrubić.
W ostatnich latach szeroki dostęp do technik mikroinwazyjnych i narzędzi mikrochirurgicznych w stomatologii umożliwił wykonywanie zabiegów bardziej precyzyjnie. Do tego celu używa się mikroskopów zabiegowych. W naszej klinice w celach diagnostycznych i leczniczych posługujemy się najwyższej jakości mikroskopem umożliwiającym perfekcyjną i wygodną pracę z pacjentem. Mikroskop wyposażony jest w przesłony i powiększenia do pracy w endodoncji, stomatologii estetycznej, protetyce jak również w chirurgii stomatologicznej, periodontologicznej i implantologii.
Usunięcie całego zęba jest ostatecznością. Możemy usunąć tylko jeden z korzeni zęba pozostawiając w ustach pozostałą część zęba tak, aby dalej można było na nim gryźć. Taki zabieg to hemisekcja. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W przypadku dużego zniszczenia kości spowodowanego stanem zapalnym dookoła usuwanego korzenia uzupełniamy miejsce po brakującym korzeniu biomateriałem lub kolagenem. Pozostawiony korzeń można wykorzystać jako dodatkowy filar przy uzupełnieniu braków zębów np. mostem.
W przypadku, gdy leczenie endodontyczne (kanałowe) zapalenia lub zgorzeli miazgi kończy się niepowodzeniem i proces zapalny toczy się dookoła wierzchołka korzenia zęba wykonujemy zabieg polegający na usunięciu tego wierzchołka, aż do tkanek zdrowych. Podczas zabiegu usuwa się tkanki zapalne i ziarninę. Zbieg wykonuje się delikatnymi technikami mikroinwazyjnymi, jest to resekcja wierzchołka korzenia.