BEZPIEZEŃSTWO PACJENTA

 Wrzesień 8, 2011

STERYLIZACJA

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych procedur sterylizacji zapewniających najwyższy dostępny standard zabezpieczający przed zakażeniem. W naszej klinice, spełniane są wszystkie, najbardziej restrykcyjne przepisy i zalecenia dotyczące sterylizacji, dlatego nie ma tu niebezpieczeństwa zakażenia się np. wirusem żółtaczki zakaźnej, HPV czy HIV.

Przed procesem sterylizacji narzędzia myjemy w automatycznej myjni-dezynfektorze, która efektywnie dezynfekuje i czyści wszystkie instrumenty po ich użyciu. Gdy narzędzie zbudowane jest w taki sposób, że nie może być tak czyszczone, stosujemy myjki ultradźwiekowe lub automatyczne urządzenia myjące w środku i na zewnątrz np. dotyczy to  końcówek stomatologicznych (turbin, kątnic). Instrumenty pakietowane są w pojedyncze opakowania jednorazowe aby uniknąć ich zabrudzenia po procesie sterylizacji.
Każdy Pacjent ma przygotowany indywidualny zestaw narzędzi, zapakowany w sterylnym opakowaniu i otwierany dopiero gdy siada On na fotelu. Każde wiertło, łyżka wyciskowa i końcówka silnika jest nie tylko dezynfekowana z wierzchu, ale też sterylizowana.
Używamy jednorazowych kubków, serwet, ślinociągów oraz sterylnych, jednorazowych rękawiczek. Wszystko to pozwala wyeliminować ryzyko wszelkich zakażeń.

Jako jeden z kilku gabinetów w Trójmieście na co dzień stosujemy dezynfekcję i sterylizację końcówek stomatologicznych służących do wiercenia w zębach (usuwania próchnicy).
Prawidłowe czyszczenie i mycie końcówek przeprowadzane jest bardzo dokładnie w specjalistycznym urządzeniu. Elementy wewnętrzne są wprowadzane  w ruch co prowadzi do dokładnego wyczyszczenia wewnętrznych systemów obrotowych w końcówce i zapobiega przenoszeniu się bakterii i wirusów umożliwiając dokładną sterylizację końcówek i zapobiegając powstawaniu zakażeń krzyżowych.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM